• Şubat Ayına Özel Tüm Halılarda 20% İndirim

 • Login
Whatsapp

All About Carpet Decoration and Care

Everything you need to know about carpet decoration and care, carpet types, carpet colors, carpet models, carpet cleaning, carpet washing, carpet repair and more.
 • Zeminin Zarafeti: Halı ve Yolluk Seçiminde Bilmen Gereken Her Şey

  Ev dekorasyonunda zeminin rolü oldukça önemlidir çünkü doğru seçilmiş halı ve yolluklar, yaşam alanınıza sıcaklık, konfor ve tarz katar. Bu yazıda, zeminin zarafetini artırmak için halı ve yolluk seçiminde bilmeniz gereken önemli faktörleri keşfedin.
 • Ev Dekorasyonunda Şıklığın Anahtarı: Salon Halıları, Mutfak Halıları, Yıkanabilir Halı ve Koridor Halıları

  Evimizdeki her detay, yaşam alanlarımızın atmosferini şekillendirir. Dekorasyonun vazgeçilmezi halılar, hem estetik bir görünüm sunar hem de konforlu bir atmosfer oluşturur. Bu blog yazısında, evin farklı bölgelerinde kullanılabilecek salon halıları, mutfak halıları, yıkanabilir halılar ve koridor halıları hakkında keyifli bilgiler bulacaksınız.
 • What Should Be Considered When Choosing Living Room, Kitchen, Hallway and Washable Carpets?

  Halı, ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biridir. Salonu, mutfağı, koridoru ve hatta banyoyu bile daha şık ve sıcak bir hale getirmeye yardımcı olur. Ancak halı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalara dikkat ederek hem evinizin tarzına uygun hem de uzun ömürlü halılar seçebilirsiniz.
 • Çevreci Halılar ile Dünya İçin Doğru Seçim Yapalım

  Çevre dostu halıların en büyük özelliği kullanım ömrünün tamamlanmasının ardından geri dönüştürebiliyor olmasıdır. Günümüzde kullanılan ve çevre dostu olmayan halıların hemen hepsi doğaya zarar verecek şekilde yakılarak imha edilmektedir. Bu imha işlemi sonucunda atmosfere çıkan gazla ozon tabakası için oldukça zararlıdır. Ancak çevre dostu halılarda böyle bir durum kesinlikle söz konusudur. Değildir doğal ve yenilenebilir maddelerden oluşturulan çevre dostu halılar sayesinde halılar geri dönüştürülebiliyor. Bu hem çevreye katkı sağlamaktadır hem de milli sermayeye katkı sağlamaktadır.
 • Taşınırken Halıları Nasıl Muhafaza Edebilirsiniz?

  Halılar özellikle nakliye ve saklanması sırasında çok fazla kirlenmektedir. Bu kirlenme normal kıyafetlerde veya örtülerdeki kirlenmelerden çok daha farklı olmalıdır. Bu nedenle kirlenen halının temizlenmesi bir hayli zorlu bir süreç olmaktadır. Yine sürekli olarak halı yıkamaya vermekte halı sahiplerini maddi olarak yoracak bir durumdur. Bu nedenle halı kılıfları hem halıların yıkanması gibi zorlu bir sürece karşı halıları ve sahiplerini korur hem de halı yıkama ücretlerinin pahalı olması nedeniyle halı sahiplerinin cebini korur.
 • Rengârenk Halılar ile Cesur Dekorasyonlar

  Renkli halı canlı renklerin üzerinde olduğu ve renkli dekorasyonlar yapabileceğiniz halı modelleridir. Renkli halılar evinizin havasını bir anda değiştirecek çok özel parçalardır. Bunun nedeni ise eğer evinizde çok sade ve hareketsiz bir hava mevcutsa burada renkli halı kullanımınız bu havayı tamamen değiştirecektir. Özellikle eviniz artık size çok sıradan ve çok basit geliyorsa mutlaka bu noktada renkli halı modellerini incelemenizi tavsiye ediyoruz.
 • Günümüzün Trendi: Nötr Renkli Halılar

  Nötr renkli halılar evinizin havasını değiştirecek, genellikle tek renk olarak kullanıma sunulan halılardır. Halıların nötr renklerden oluşması evinizin sadeliğini ön plana çıkarmanızda çok çok önemlidir. Ayrıca evinizde ön plana çıkarmak istediğiniz farklı objeler veya mobilyalar bulunuyorsa bu nötr renkli halılar sayesinde kolay bir şekilde ön plana çıkarabilirsiniz.
 • Genç Odası İçin Halı Seçimi

  Ebeveynlerin dikkat etmediği aslında çok önemli olan bir nokta olan genç odası halısı mutlaka büyük bir hassasiyet ile seçilmelidir. Genç odası halısı normal halılardan biraz daha farklı olmalıdır. Sebebi ise ebeveynlerin çocuklarına gösterdiği özene uygun olması gerekmektedir. Bu yüzden mutlaka genç odası halısı alacaksanız bu noktada hassas davranmalısınız.
 • Evinizi Kışa Hazırlayacak Dekorasyon Önerileri

  Yaz kış evinin dekorasyonuna önem verenler için harika kış dekorasyon fikirlerini sıraladık. Bu dekorasyon önerilerine dikkat ederek yaptığınız kış dekorasyonu hem evinizi harika bir şekle dönüştürecektir hem de kış aylarının soğuk havasını absorbe edecektir.
 • Hayvan Dostu Evlere Özel Halı Seçimi Rehberi

  Tüy dökme, salya, pençeler, kazalar, aşınma ve yıpranma - bir evcil hayvanın el değmemiş halılarınıza yapabileceği pek çok şey vardır. Yine de evcil hayvanınız uğruna güzel, rahat halılardan vazgeçmek zorunda değilsiniz.
 • İç Mimar Profesyonelliğinde Evinizi Dekore Edin!

  İster evinizi yeniliyor olun ister profesyonel bir iç mimar olmak isteyin, işte başlamanıza yardımcı olacak ipuçları ve iç tasarım temellerini bugünkü yazımızda ele aldık.
 • Mürekkep Lekesi Olan Halı Nasıl Temizlenir?

  Halı temizliği hayatımızdaki en önemli konulardan biridir. Çünkü halılar ile sürekli temas halinde oluruz. Halılar eğer düzenli olarak temizlenmez ve bakımı yapılmazsa kirlenirler ve bir süre sonra bakteri oluşturmaya başlarlar.
 • Bünyan Halı Özellikleri Nedir?

  Halının tarihi hakkında birden fazla kaynakta çeşitli bilgiler yazılmıştır. Çoğu bilim adamının yaptıkları araştırmalar neticesinde en çok kaynak Türklere ait olduğunu destekler niteliktedir. Anavatanı tam olarak bilinmezken, Orta Asya’da ortaya çıktığı ve Türkler sayesinde her gittiği yere taşındığı neredeyse kesin bilgidir.
 • Dış Mekân Halıları

  Dış mekânınıza bir karakter katmanın ve farklı dokunuşlar yapmanın mükemmel bir yolunu mu arıyorsunuz? Özel koleksiyonlardan parlak, güzel bir dış mekân halısı evinizin doğal bir uzantısını oluşturabilir. Bir dış mekân halısı satın almak için pek çok tatmin edici çözüm var: Mesela farklı minder renkleriniz varsa, bir halı hepsini birbiri ile özdeşleştirebilir.
 • Dünya'da Yaygın Olan Halı Çeşitleri

  Alana göre halı seçerken kritik bir şey seçerken stil anlayışınızı izlemeniz gerektiğini söylemeye gerek yok. Evinizdeki herhangi bir zemin kaplaması, iç güzelliği, tasarımı, dekoru, konforu, yaşanılabilirliği ve bakımı etkiler. Halıların bir evi şık veya demode gösterebileceği bir gerçektir.
 • Hasır Görünümlü Sisal Halı

  Sisal halı üç kancaya sahip olan dokuma makinesi ile dokunan özel tasarım halılardır. Üç adet kanca sayesinde sisal görünümüne sahip halılar ortaya çıkar. Sisal halıların tabanları lateks malzemeden olur. Dokuması liflerden meydana gelir
 • Kilim Dokuma Sanatı

  Dünyanın ilk düğümlü halıları, dönemleri ve dokuma yerleri hakkında çok fazla bilgi yoktur ve var olanlar daha çok tahmin ve varsayımdır. Bu kadar faydalı bir zanaat olan halı ve kilim dokuma tekniklerinin gelişim ve gelişim yolunun tersine araştırıldığında, bu zanaatın yaratılmasının tek sebebinin, çadırlarda yaşayan çöl insanlarının ihtiyaçlarına cevap vermek olduğunu görüyoruz.
 • Türkiye’de Halıcılık

  Türk halılarının tarihi genel olarak ikiye ayrılır. Birinci kategori, geometrik motifler ve doğa tasvirleriyle bezenmiş erken dönem Türk halılarıdır; ikinci kategori ise çiçek motifleri ve madalyon amblemleri ile süslenmiş klasik dönem Osmanlı halılarıdır.
 • Halı Ölçüsü Nasıl Alınır?

  Halı ölçüsü hesaplama halınızın kaç metrekare olduğunun hesaplanmasıdır. İşlem kolaydır ve herkes yapabilir. Halınızın enini ve boyunu ölçerek daha sonra çıkan sayıları birbiri ile çarptığınız zaman halınızın kaç metrekare olduğunu bulmuş olursunuz.
 • Halıya Yapışan Sakız Nasıl Çıkarılır?

  Halıda sakız lekesi bizi en çok korkutan lekelerden biridir ve temizliği de görece olarak zordur. Çiğnediğimiz sakızların yapısından kaynaklı bizi zorlayan lekelere dönüşebilirler.
 • Hangi Odaya Hangi Halı?

  Mobilyalarımız ve duvarlarımızın rengine uyumlu olacak şekilde halı deseni ve rengini seçmeliyiz. Renk uyumu aynı rengin kullanılması değildir. Birbirine uyumlu olan desenler ve birden fazla renk de kullanılabilir. İpek halıların kaliteli malzemesi salonunuz içine oldukça kaliteli ve şık bir görünüm sunar.
 • Oturma Odası İçin En Uygun Halı

  Halılar, nasıl seçileceğini bildiğiniz sürece odalarınız için değerli bir aksesuar olabilir. İşte oturma odanız için bir halı seçmenin ipuçları.
 • Modern ve Geleneksel Tarzı Evinize Aynı Anda Yansıtın

  Modern ve geleneksel, asla bir araya gelemeyeceklerini düşündüğünüz iki zıt tasarım stili. Ancak, durum böyle değil. Aslında, o kadar ilginçler ki, onları bir arada sunduğunuzda gerçek tasarım sihri ortaya çıkıyor.
 • Ev Dekorasyonunda Patchwork Halı Nasıl Kullanılır?

  Patchwork veya "parçalı çalışma", kilim parçalarını daha büyük bir tasarımda bir araya getirme şeklidir.
 • Üretildiği Malzemelere Göre Halı Çeşitleri

  Halı çeşitleri çok kapsamlı olduğundan dolayı evinizi dekore etmek için seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Fakat kendi tarzınızı yansıtan modeli bulduğunuzda evinizin dekorasyonu da tamamlanmış olur.
 • Şarap Lekesi Halıdan Nasıl Çıkarılır?

  Şarap lekesi halıdan oldukça zor çıkartılan lekelerden biridir. Bu yazımızda halıya dökülen şaraba nasıl müdahale etmeniz gerektiği ve nasıl temizleyeceğiniz konusuna detaylıca değiniyoruz.
 • Shaggy Halı ile Ev Dekorasyonu

  Shaggy halı ev dekorasyonu için en sık tercih edilen halı modellerinden biridir. Farklı tasarımları ve kaliteli malzemesi ile insanların ilk tercihlerinden biri olurlar. Tüylü yapısı, rahat kullanımı ve modern görünümü ile evinize farklılık katarlar.
 • Beyaz Halılar Eviniz İçin Doğru Bir Tercih Mi?

  Halınızın stilini ve rengini seçmek çoğu zaman zorlu bir karardır. Halı, evinizin görünümünü ve hissini tamamen değiştirebilir ve bir süre birlikte yaşamak zorunda kalacağınız bir seçimdir.
 • 2022 Yılı Dekorasyonda Trend Renkler

  2022'nin renkleri doğadan ilham alarak evinize sakin, dingin ve merkezlenmiş bir hava katıyor. Bu yıl şimdiye kadar uzmanlar, evde sağlığa ve zindeliğe öncelik vermeye yönelik bir değişim gördü ve bu, 2022'de en çok büyümeyi bekleyen bir trend.
 • 2022 Halı Trendleri

  Halılar, salonların yanı sıra ev, kurumsal veya ofis alanlarında da farklı köşeler düşünülerek tasarlanıyor. Bu endüstrinin büyüdüğü ve geliştiği büyüklük hayal edilemez ama aynı zamanda inanılmaz.
 • Bohem Stilini Tamamlayan Halı ve Kilimler

  Bohem tarz küresel anlamda en popüler olan akımlardan biridir. Tarzın ilk çıktığı zamanlar 19. yüzyıldır ve Paris’ten dünyaya yayılmıştır. Sürekli göçebe halinde olan bohemlerden etkilenen sanatçılar bohem tarzı yaratmışlardır.
 • Çocuk Odalarında Peluş Halı Kullanımı

  Çocuk odası evimizin en çok özendiğimiz ve dekorasyonunda dikkatli olmamız gereken alanlardır. Çocuk odasında dikkat etmemiz gereken hususlardan biri de halı seçimidir.
 • Evde Kilim Kullanımı

  Kilim kültürümüze ait ve eski zamanlardan günümüze kadar gelmiş olan önemli bir dekorasyon ögesidir. Özellikle salonlarda kullandığımız modeller için birçok güzel seçeneğiz vardır.
 • Kaliteli Halı Nasıl Olmalı

  Kaliteli bir halının özellikleri nelerdir? Peki, halı seçiminde hangi kriterleri dikkate almanız gerekiyor?
 • İskandinav Stili Halı ve Kilim

  İskandinav tarzı halı modelleri son yıllarda oldukça yaygındır. İskandinav ülkelerinin stilini yansıtan bu sıra dışı halılar hakkında bir seyahate çıkmaya ne dersiniz?
 • Hangi Materyalden Üretilen Halıyı Almalıyım

  Halı seçerken dikkat etmeniz gerekenleri biliyor musunuz? Peki, İstediğiniz halıya sahip olmak için hangi materyalden üretilen halıya öncelik vermelisiniz?
 • Halının Ömrü Nasıl Uzatılır

  Halı seçiminde herkes için ortak kriter kalitedir. Peki, halınızın kullanım ömrünü nasıl uzatabilirsiniz? Halı satın alırken kullanım ve temizlik kolaylığı gibi çeşitli kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. Bu kriterlerin yanı sıra kullanım ömrü de çok önemlidir. Bu yazıda halınızın kullanım ömrünü uzatmanıza yardımcı olacak pratik ipuçlarını bulabilirsiniz. İşte, halının kullanım ömrünü uzatmanın yolları
 • Halıdan Çay ve Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

  En sevdiğiniz halınıza bazen çay veya meyve suyu dökülebilir. Peki, halıdan çay ve meyve suyu lekesi nasıl çıkar?
 • Akrilik Halı Mı, Polyester Halı Mı ?

  Halı almak kolay gibi gözükse de aslında alışveriş yaparken detaylı bilgi almanız gereken en önemli ev eşyasıdır. Ölçüsü, deseni ve modelinin dışında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da halının üretildiği materyal.
 • Uygun Fiyatlı Ev Dekorasyonu Rehberi

  Ev sadece kelime olarak yarattığı anlam bütünlüğünden ibaret değildir. Kişinin en çok zaman geçirip, doğal halini sunduğu ev bir sığınaktır. Bu sığınağı daha ferah hale getirmek için de dekorasyon en önemli adımdır.
 • Şık Balkon Dekorasyonları

  Her kültürde evin farklı yerleri birçok anlam taşısa da ılıman iklime sahip olan yerlerde balkonun özel bir yeri vardır. Bizim ülkemizde de bu durum geçerlidir. Balkon hem bir ferahlama yeri hem de çoğu zaman hoş sohbetlerin, kahkahaların kimi zaman da hüzünlü anların yaşandığı dünyadır.
 • Pratik Ev Dekorasyonu Önerileri

  Anahtarı kilitte çevirip evin içine girdiğiniz andan itibaren bambaşka biri olursunuz. Ruhunuzu dinlediğiniz, kendinizi huzurlu hissettiğiniz evinizi daha da güzel hale getirmek zor süreçler gerektirmez. Evi baştan dekore edecek fırsatınız da zamanınız da yok mu? Nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Kiracı olduğunuz için çivi çakmaya karşı çıkan ev sahibiniz mi var? Bunların hepsini geçmişte bıraktıracak hem pratik hem de oldukça kullanışlı ev dekorasyon fikirleri ile karşınızdayız.
 • Mutfak için Nasıl Bir Halı Almalıyım

  Ev içi dizaynında eşyaların daha derli toplu durması için halı önemli bir detaydır. Özellikle ev halkının en çok girip çıktığı yer olan mutfakta, halı değişmez bir aksesuar olarak karşımıza çıkar. Hem kolay temizlenebilen hem de kiri yansıtmayan halılar mutfakta özellikle tercih edilmektedir.
 • El Dokuması Halı ve Kilimler

  Evi güzelleştiren ve daha zengin dokunuşlarla eve hayat veren unsurun halı olduğu su götürmez bir gerçektir. Halının eve yansıttığı his bile evin ruhunu değiştirir, dönüştürür ve tekrar insana yansıtır. Yüzeye serilecek olan bir materyal gibi gözükse de aslında halı ya da kilim evin ruhunu yansıtan bir gereksinim olarak tabir edilebilir.
 • Halı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

  Evimizin ya da ofisimizin vazgeçilmez dekoratif ürünlerinden biridir halı. Bu yüzden bir halıyı tercih ederken dikkatli ve özenli davranılmalıdır. Halı alırken nelere dikkat etmeli, bir halıyı seçerken göz önünde bulundurmamız gereken özellikler ne olmalı gibi birçok sorunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
 • Halı Temizleme İşlemi

  Anadolu coğrafyasında tarım ve hayvancılık ile uğraşırken geçimini büyük oranda hayvancılık yaparak sağlamıştır. Hayvan yünlerinden kıyafetler yaparak soğuktan korunan atalarımız, bitki liflerini ve hayvan postlarını işleyerek halı dokumaya başlamış; zaman içerisinde dokunan bu halı ve kilimler ticari bir ürün haline getirilerek ekonomiye katkı sağlanmıştır. Geçmişten günümüze tarihi mirasını kaybetmeden bugünlere taşınan halı kültürümüz, tüm dünyaca anılan mihenk taşlarımızdan biri olmuştur.
 • Halıcılık Sanatının Dünü ve Bugünü

  Uzun yıllardır ev dekorasyonunun en önemli parçalarından birini oluşturan halılar; çeşitli geometrik motifler, farklı renkler ve desenlerle tasarlanır. Evde çoğunlukla dekorasyon için kullanıldığı düşünülse de halının kullanım açısından farklı işlevleri de vardır. Bunlardan biri ve belki de en önemli işlevi konutun zeminini kapatması ve ısıtmaya katkı sağlamasıdır. Bu bakımdan halıların yalıtım işlevi olduğu da söylenebilir.
 • Şık ve Dekoratif Halı Çeşitleri

  Halı çeşitleri iç dekorasyonun tamamlayıcı ve göz dolduran elemanları arasında yer alır. Mekânın havasını tamamen değiştirmek, canlı ve enerjik bir imaj oluşturmak için iç dekorasyon renkleriyle kontrast renk ya da desenlerde halılar kullanılır.Klasik dekorasyonlarda ise iç mekân renklerini tamamlayan tonlarda ve mekân ile uyumlu desenlerde halılar tercih edilir.
 • Çeşitlerine Göre Halı Temizlik Reçeteleri

  Bambu halılar da tıpkı diğer halılar gibi periyodik olarak temizlenmeliler. Eğer bambu halıyı evinizde temizleyecekseniz bilmeniz gereken bazı tüyolar var. Bu tüyolar sayesinde bambu halılarınızı uzun süre kullanabilirsiniz.
Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Çerez Kullanımı ve Kişisel Verilerin Korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.